Yeşilay ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışmasını Başlattı’

Yeşilay, genç nesilleri bağımlılıktan korumak maksadıyla 10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması'nı başlattı.


4
1 Paylaşım, 4 points

Yeşilay'ın ve Millî Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) iş birliğiyle hayata geçirilen yarışmada; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri edebi ve görsel olmak üzere iki ayrı kategoride başvurabilecek. Bağımlılık konulu eserlerin değerlendirildiği yarışmada öğrenciler görsel kategoriye afiş, resim, karikatür ve kısa video; edebi kategoriye kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anı alanlarında üretilmiş eserlerle katılabiliyor. Başvuruların son tarihinin ise 14 Şubat 2020 olduğu belirtildi.

 

Çocuklar Yetişkinlerden Daha İyi Görüyor

Projeyle ilgili konuşan Yeşilay Genel Müdürü Sultan Işık, "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması ile çocukları ve gençleri, edebi ve görsel sanatların ilham verici dünyasıyla buluşturuyoruz. Hem onların fikirlerini ve yeteneklerini dışa vurmalarını destekliyor hem de bağımlılıkla ilgili eserlerinin yetişkinlere de mesaj vermesini sağlıyoruz. Çocuklar ve gençler çoğu zaman bağımlılığın yıkıcı sonuçlarını yetişkinlerden daha iyi görüyorlar" dedi. 

Toplam Ödül 300 Bin TL

Her ilde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, edebi ve görsel olmak üzere 2 kategoride belirlenen birinciler 500 TL ile ödüllendirilecek. İl düzeyinde dereceye girmeye hak kazanan 486 öğrenci arasından ise her düzey ve kategoriden ülke çapındaki şampiyonlar belirlenecek. Kategori birincileri 5 bin TL, ikincileri 3 bin 500 TL, üçüncüleri 1000 TL ödülün sahibi olacak. Yeşilay'ın Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasında bu yıl öğrenciler toplamda 300 bin TL ödülün sahibi olacak.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
1 Paylaşım, 4 points

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Şaşkın Şaşkın
10
Şaşkın
başarısız başarısız
33
başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
31
Eğlenceli
İlgili İlgili
26
İlgili
Kızgın Kızgın
23
Kızgın
Çok İyi Çok İyi
24
Çok İyi
beğendim beğendim
18
beğendim
Yok Artık Yok Artık
12
Yok Artık
İğrenç İğrenç
34
İğrenç

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir