Yeni Hacker Algılama Yöntemi 1300 Kat Daha Hızlı

Bir yeni bir yöntem tespit hacker saldırılarına 1300 kat daha hızlı hale getirir. Özellikle bunun için araştırmacılar “beyaz gürültü” kullanıyorlar.


58
17 Paylaşım, 58 points

Araştırmacılar, iletim sırasında veri yakalamayı önleyen yeni bir teknik geliştirdiler. Siemens Corporation’dan bir araştırmacı olan Zhen Song, “Modern endüstriyel kontrol sistemlerindeki güvenlik önlemleri göz önüne alındığında, bilgileri gerçek zamanlı olarak korumanın bir yolu olmadığını fark ettik” dedi.

Bunun nedeni, geleneksel şifreleme yöntemlerinin zaman ayırmadığıdır. “Ayrıca, geleneksel şifreleme algoritmaları, izin verilen gecikmenin 1 milisaniyeden çok daha az olduğu endüstriyel bağlantılar için yeterince hızlı değildir. Genellikle geleneksel şifreleme algoritmalarıyla az miktarda veri işlemek 100 milisaniyeden fazla sürüyor ”diye ekliyor.

Yeni yöntem, şifrelenmemiş bir kanal üzerinden gerçek zamanlı olarak veri aktarmanızı sağlar. Fakat aynı zamanda, “beyaz gürültü” ye benzer bir sinyal aynı kanaldan iletilir. Diğer tarafta, mühendisler bir bilgisayar korsanı saldırısının meydana geldiğini gösterebilecek gürültü rahatsızlıklarını izler.

Testler, bu yaklaşımın saldırıları hızlı bir şekilde tespit etmenize izin verdiğini göstermiştir. Geleneksel şifreleme algoritmalarından 32 ila 1.3 bin kat daha hızlı olabilir.

Kaynak: https://freenews.live/new-hacker-detection-method-makes-it-1300-times-faster/


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

58
17 Paylaşım, 58 points

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
başarısız başarısız
3
başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
33
Eğlenceli
İlgili İlgili
30
İlgili
Kızgın Kızgın
26
Kızgın
Çok İyi Çok İyi
23
Çok İyi
beğendim beğendim
21
beğendim
Yok Artık Yok Artık
13
Yok Artık
İğrenç İğrenç
3
İğrenç
Ertuğ Şahin

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir