SektörelUzay

Uzayda 3 Günlük Tatil 5 Milyon Dolardan Başlıyor

Uzayda 3 Günlük Tatil 5 Milyon Dolardan Başlıyor
Uzun yıllardır uzayda otel inşa etme konusunda çalışan Orbital Assembly Company (OAC), 2027 yılında hizmete girmesi beklenen otelin fiyatını açıkladı. Açıklamaya göre konuklar bu tatil için milyonlarca doları feda edecek.

Bu ayın başlarında, uzaydaki ilk sözde otel büyük yayın süresi alıyordu. Voyager Uzay İstasyonu olarak adlandırılan istasyon, Gateway Foundation’ın bir offshoot’u olan Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından bir uzay istasyonuydu. Birkaç hafta önceki bir yatırımcı sunumunda, OAC uzay oteli olarak adlandırdıkları şey için çok cesur hedefler sundu, ki bu da inşa edilmesi durumunda, uzaydaki en büyük insan yapımı inşaat olacaktı.

Uzayda 3 Günlük Tatil 5 Milyon Dolardan Başlıyor

Uzayda 3 Günlük Tatil 5 Milyon Dolardan Başlıyor

Voyager hakkında, dönerek yapay yerçekimini nasıl üreteceği, 24 modülde 400 kişiye (araştırmacılar, eğitimli astronotlar ve misafirler) lüks olanaklara ve sürecin tam aşamalarına odaklanarak nasıl konaklama sunacağı da dahil olmak üzere bir kapakta çok ayrıntılı olarak konuştuk. O zamanlar OAC fon topluyordu, ancak New Atlas ilk yatırım turunun kapandığını bildiriyor.
Uzayda üç buçuk günlük konaklamanın kesin bedeli, mevcut tahminlere göre 5 milyon dolar olacak. 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Heyecanlı
0
Beğendim
0
Sevdim
0
Emin Değilim
0
Anlamsız
0

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Daha fazla:Sektörel

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir