Son Dakika: Elon Musk, Bill Gates ve Apple gibi Twitter Hesapları Çalındı: Hackerlar Kullanıcılardan Bitcoin İstiyor

Twitter kullanıcıları arasında olan Elon Musk, Bill Gates gibi isimlerin Twitter hesaplarından 1000 dolar bitcoine 2000 dolar verilecek tarzı paylaşımlar yapılıyor.


1
2 Paylaşım, 1 point

Bitcoin dolandırıcıların son adresi şimdi de Twitter’daki büyük hesaplar oldu. Aralarında Elon Musk, Bill Gates, Apple, Jeff Bezos, Kanye West gibi hesapların da bulunduğu pek çok Twitter hesabında kullanıcılardan Bitcoin istenen mesajlar paylaşılıyor. Doğrulanmış Twitter hesaplarına yapılan bu saldırıda, özellikle çok yüksek takipçili hesaplar hedef alındı. 

Şu an halihazırda atılan tweetlerin çoğu silinmiş olsa da hackerların hala yeni doğrulanmış hesaplar üzerinden Bitcoin paylaşımı yaptığı ve çeşitli sebeplerle takipçilerden Bitcoin istediği biliniyor. Elon Musk gibi ünlü isimlerin Twitter hesabından 1000 dolarlık bitcoin gönderirseniz 2000 dolar olarak geri gönderileceğini söyleyen tweetler paylaşan hackerlar, halihazırda sürekli yeni paylaşımlar yapmaya devam ediyor. 

Binlerce dolar kısa sürede birikti

Anlık olarak Jeff Bezos, Bill Gates, Elon Musk, Apple gibi milyonlarca takipçisi olan hesaplarda yapılan bu paylaşımlar, kullanıcıların bu kişilere güvenmesinden dolayı para da kazandırıyor gibi görünüyor. Çok hızlı bir şekilde geliri artmaya devam eden Bitcoin hesabında biz bu haberi yazarken 115.000 dolar birikti. Bu sayı hızla artmaya devam ederken, pek çok kuruluş insanları bu paylaşımların bir dolandırıcılık ürünü olduğu konusunda uyarıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

1
2 Paylaşım, 1 point

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Şaşkın Şaşkın
10
Şaşkın
başarısız başarısız
33
başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
30
Eğlenceli
İlgili İlgili
26
İlgili
Kızgın Kızgın
23
Kızgın
Çok İyi Çok İyi
21
Çok İyi
beğendim beğendim
16
beğendim
Yok Artık Yok Artık
10
Yok Artık
İğrenç İğrenç
33
İğrenç
Ertuğ Şahin

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir