İnternetMobilSosyal Medya

Netflix, Komik Videoların TikTok Benzeri Bir Akışı Olan ‘Fast Laughs’i iOS İçin Sundu

Fast Laughs
Fast Laughs

Geçen yılın sonlarında Netflix, mobil uygulamasının içinde “Fast Laughs” adını verdiği TikTok benzeri yeni bir komik video akışı denemeye başladı. Bugün şirket, kullanıcıların kısa klipleri izlemesine, tepki vermesine veya paylaşmasına ve diziyi veya filmi bir Netflix izleme listesine eklemesine izin vererek yeni özelliğin iOS’ta kullanıma sunulmaya devam ettiğini duyurdu. Programı hemen izlemeye başlamak için “Oynat” düğmesine de basabilirsiniz.

Lansmanda, Netflix’in komedi kataloğundan “Murder Mystery” gibi filmler, “Big Mouth” gibi diziler, “The Crew” gibi sitcom’lar ve Kevin Hart ve Ali Wong gibi stand-up komedyenlerinden kesitler de dahil olmak üzere kısa klipler yer alacak.
Netflix, TechCrunch’a özelliğin sadece kendi orijinal programlarından değil, tam kataloğundan yararlanacağını doğruladı. Ancak şirket, herhangi bir zamanda yeni deneyimde kaç tane toplam gösteri veya filmin yer alacağını söyleyemedi.

Netflix’in Fast Laughs özelliği böyle görünüyor

Fast Laughs

Netflix, Komik Videoların TikTok Benzeri Bir Akışı Olan ‘Fast Laughs’i iOS İçin Sundu

Özellikle, “Yakında” nın yanındaki kendi sekmesindeki alt gezinti menüsünden erişilebilen Netflix uygulamasında öne çıkan bir yerleşim verildi. Bu küçük bir deney değil, aksine “Hızlı Kahkahalar” özelliğinin ilk testlerinin kullanıcıları etkileşime sokma ve Netflix içeriğine bağlama açısından ne kadar başarılı olması gerektiğinin bir göstergesidir.
“Hızlı Kahkahalar”, Kullanıcıların uygulamasında izleyecekleri yeni dizileri veya filmleri keşfetmelerine yardımcı olmak için Netflix’in sosyal medyadan konseptleri ödünç aldığı ilk sefer değil. Birkaç yıl önce Netflix, örneğin Önizlemeler adlı kendi kısa biçimli video “Hikayeler” özelliğini tanıttı. Ama zaman değişti. Artık kullanıcılar, TikTok tarafından popüler hale getirilenler gibi kısa biçimli dikey video akışlarına çekiliyor.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Heyecanlı
0
Beğendim
0
Sevdim
0
Emin Değilim
0
Anlamsız
0

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir