Mercedes CES showcar’da, Konsept Aracı ‘Vision AVTR’yi Tanıttı

CES 2020 etkinliklerine katılan Mercedes, yeni nesil konsept aracını tanıttı."Vision AVTR" olarak isimlendirilen araç, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi.


2
1 Paylaşım, 2 points

Bazı fütüristik, çekiş konseptli arabalar doğrudan Avatar filminden çıkmış gibi görünüyor . Mercedes-Benz’in Pazartesi günü CES 2020’de çıkış yapan en yeni konsepti bu bağlantıyı bir adım daha ileri götürüyor. Gelişmiş Araç Dönüşümü için Vision AVTR olarak adlandırılan gösteri arabası, Mercedes-Benz ve James Cameron’un uzak film franchise’ı arasındaki gerçek bir ortaklığın sonucudur.

Bu konuda kemik yapmayın, bu çılgın-garip bir konsept otomobil. (Sonra tekrar Avatar’ı gördün mü?) Mercedes-Benz her şeyin otomobilin içini ve dışını “duygusal bir bütüne” birleştiren “içten dışa doğru tasarım yapısı” ile başladığını söylüyor.

Mercedes Vision AVTR;

Genel şekil, ışıklı bir rozet ve tekerleklerde aydınlatmalı jant teli ile tipik fütüristik sabun çubuğunuzdur. Otomobilin kapısı yok ve arkada Vision AVTR'de sürüngen üzerindeki pullara benzeyen 33 adet hareketli, çok yönlü "biyonik kapak" bulunuyor. Nasıl olduğu belli değil, ancak bunlar, sürücüye ve yolculara dış dünyanın inanılmaz manzaralarını sunmanın yanı sıra, araca enerji sağlıyor. Bu projeksiyonlar daha sonra bir tür üçgen (tamam, tanga şeklinde) tasarıma sahip olan aracın önündeki dev bir ekranda görüntülenir.

Vision AVTR'nin içine oturduğunuzda, araba nabzınızı algılar (ve koltuk arkasındaki bir yumrukla onaylar) ve nefesinizi hissedebilir. Mercedes, bu biyometrik bağlantının kavramın işleyişinin ayrılmaz bir parçası olduğunu söylüyor; yolcu ve otomobili bir çeşit "simbiyotik organizma" ile birleştirmek istiyor. Konsoldaki titreşimli kontrol pedi, araca girdikten sonra elinizi dinlediğiniz yerdir ve bu, aracın tüm kilit işlevlerini yöneteceğiniz yerdir.

Elinizi kaldırdığınızda, avucunuza bir menü ekranı yansıtılır, burada Avatar'ın ayarlandığı gezegende olduğu gibi "Pandora dünyasını farklı açılardan keşfedebilirsiniz". Koltuk tasarımı, Avatar karakterlerinin uyuduğu hamak benzeri yapılardan da ilham alıyor, bu yüzden desteklenmiş ama aynı zamanda yaslanmış hissediyorsunuz.

Gemide yolcu veya çocuk varsa, Mercedes Vision AVTR'nin işlevlerini buna göre uyarlayabileceğini söylüyor. Şirket, yaptığı açıklamada, "Ekranlar, arkadaki çocukların sağlığını öndeki ebeveynler tarafından izlemek için kullanılabilir." Dedi. Aslında, ön yolcunun nabzı, koltuk arkalıklarında hafif bir şekilde görüntülenir, bu da çocuklarınıza "bağlılık ve güvenlik hissi" vermesi gerekir.

Kaynak: https://www.cnet.com/roadshow/news/mercedes-benz-avatar-concept-james-cameron-ces-2020/


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

2
1 Paylaşım, 2 points

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
başarısız başarısız
26
başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
23
Eğlenceli
İlgili İlgili
20
İlgili
Kızgın Kızgın
16
Kızgın
Çok İyi Çok İyi
14
Çok İyi
beğendim beğendim
11
beğendim
Yok Artık Yok Artık
6
Yok Artık
İğrenç İğrenç
26
İğrenç
Ertuğ Şahin

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir