OtomobilSektörel

Kia, Elektrikli Crossover’ı EV6’nın Ön Gösterimini Yaptı

Kia, Elektrikli Crossover'ı EV6'nın Ön Gösterimini Yaptı

Kia, “motor şirketini” kurumsal adından düşürerek ve işini içten yanmalı motorlardan uzaklaştırıp EV’lere, mobilite hizmetlerine ve otonom araç teknolojisine doğru kaydırma stratejisi olan Plan S’in bir parçası olarak yeni bir logo ve slogan ortaya koyarak yıla başladı.

Şimdi, Güney Koreli otomobil üreticisi, Plan S. Kia’dan çıkacak ilk aracın daha fazla ayrıntısını paylaşmaya başlıyor Salı günü, yeni Elektrikli-Küresel Modüler Platformu veya E-GMP platformu üzerine inşa edilen ilk özel akülü elektrikli aracı olan EV6’nın birkaç teaser görüntüsü yayınladı. Bu platform Hyundai ile paylaşılıyor ve yeni Hyundai Ioniq 5 kompakt crossover’ın temel temeli.

Bunlar teaser’lar ve bu yüzden araç tam olarak gösterilmiyor. Ancak sınırlı görüşe rağmen, Kia’nın tasarım dilinin EV6 ve gelecekteki diğer elektrikli araçları için ne anlama geldiğini anlamaya başlamak için yeterli tasarım özellikleri görülebilir.

Şirket ayrıca, tüketicilerin dizilimlerindeki EV’leri kolayca tanımlamalarına yardımcı olmak için yeni bir adlandırma şeması ortaya çıkardı. Kia, yeni özel akü elektrikli araçlarının hepsinin “EV” önekiyle başlayacağını söyledi. Aracın sıralamadaki konumunu belirtmek için bir numara “EV”yi takip edecektir. Bu da EV6’yı yaklaşan kadrosunun ortasında bir yere koyuyor.

Kia, EV6’nın dünya prömiyerini 2021’in ilk çeyreğinde yapacağını söyledi.

Kia Global Tasarım Merkezi kıdemli başkan yardımcısı ve başkanı Karim Habib yaptığı açıklamada, “Amacımız markamızın fiziksel deneyimini tasarlamak ve cesur, özgün ve yaratıcı elektrikli araçlar oluşturmak” dedi.

Kia’nın stratejisi cesur, orijinal ve yaratıcı elektrikli araçlar yaratmaktan daha iddialı. Şirket geçen yıl, bin yıllık nesil ve Z kuşağı tarafından sevilen ve meydan okuma ve inovasyonun sembolü olan EV’ler çağında bir öncü olmak istediğini söyledi. Kia, 2025 yılına kadar %6,6 küresel EV pazar payı sağlayacak 11 EV’nin piyasaya sürülmesi, 2026 yılına kadar yılda 500.000 elektrikli araç satılması ve kurumsal müşteriler için özelleştirilmiş amaca yönelik elektrikli araçlar sunulması da dahil olmak üzere satış ve ürün hedeflerini bu hedeflerin arkasına yerleştirmektedir.

Ayrıca, 2025’in sonuna kadar 29 trilyon won (25 milyar ABD doları) tutarındaki çabanın arkasına biraz sermaye koyuyor. Kia, bu dönemde %6 faaliyet karı marjı ve %10,6 özkaynak getirisi (ROE) oranını hedeflediğini söyledi.

EV6, Kia’nın büyük planlarının ulaşılabilir olup olmadığını yatırımcılara ve tüketicilere gösterecek bir araç olan Plan S’in ilk ürünüdür. Başka bir deyişle, EV6 Kia için önemlidir.

Kaynak: techcrunch.com

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Heyecanlı
0
Beğendim
0
Sevdim
0
Emin Değilim
0
Anlamsız
0

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir