Jony Ive, Apple Görevinden Ayrıldı

1996'dan beri Apple'ın baş tasarımcısı Jony Ive 27 yıllık serüveni bitti.


5
5 points

Ünlü tasarımcı Jony Ive, Cupertino'daki zamanının sona erdiğinin bir işareti olarak Apple'ın Liderlik sayfasından kayboldu. 

Jony Ive'nin Apple'daki son günü her zaman biraz gizemli oldu. Aslen ayrıldığını haziran ayında söyleyen basın açıklamasında, yalnızca “bu yılın sonlarında” olacağını söylemişti. Ive'ın şirketten ayrıldıktan sonra LoveFrom adlı kendi tasarım şirketini kuracağı belirtiliyordu.

Apple, tasarımcının uzun zamandır arkadaşı ve işbirlikçisi Marc Newson ile birlikte çalışmaya başladığı Ive'nin yeni tasarım şirketi LoveFrom'un müşterisi olacak . Apple CEO'su Tim Cook, o sıradaApple, doğrudan özel projeler üzerinden ve bir araya getirdiği tutkulu tasarım ekibinin devam eden çalışmaları sayesinde Jony'nin yeteneklerinden faydalanmaya devam edecek" dedi. Yazılım ve donanım tasarımı artık COO Jeff Williams'ın sorumluluğunda.

Şimdi tüm gözler LoveFrom'da olacak. Ive ve Newson'ın Apple Watch, bir elmas yüzük ve bir Noel ağacı içeren uzun bir işbirliği geçmişi var . Kim bilir, herhangi bir şansla, belki de sonunda efsanevi bir "Apple otomobil" tasarımının ne olduğunu göreceğiz? Ive ve Newson uzun süredir aniden tekrar ilginç hale gelen modern otomobil tasarımı durumunu hak ediyorlar.

Kaynak: https://www.theverge.com/2019/11/28/20986838/jony-ive-last-day-apple


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

5
5 points

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Şaşkın Şaşkın
27
Şaşkın
başarısız başarısız
16
başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
İlgili İlgili
10
İlgili
Kızgın Kızgın
7
Kızgın
Çok İyi Çok İyi
3
Çok İyi
beğendim beğendim
33
beğendim
Yok Artık Yok Artık
27
Yok Artık
İğrenç İğrenç
16
İğrenç
Ertuğ Şahin

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir