Facebook, Google, ve Twitter Pakistan’da Hizmetlere Son Verebilir

Teknoloji devleri Google, Facebook ve Twitter, Pakistan’ın yeni yasasına tepki göstermek için Pakistan başbakanına bir mektup gönderdi.


4
2 Paylaşım, 4 points

Pakistan kısa süre önce internet sansür yasalarını uygulamaya koydu ve teknoloji devlerinin yetkililer tarafından talep edilmesi halinde platformlarından geniş bir içerik yelpazesini kaldırmakla yükümlü olduğu. Sıkı sansür talepleri Facebook, Google ve Twitter gibi şirketleri güçlerini birleştirmeye ve yasaların kaldırılmasını talep etmeye zorladı.

Göre Pakistan’ın Vatandaşlar Koruma Kuralları, sosyal medya platformları 24 saat içinde yetkililer tarafından herhangi bir içerik sakıncalı gördüğü kaldırmak zorunda kalacaktır. Platformlar ayrıca terörizm, nefret söylemi, sahte haberler, aşırılık ve kışkırtıcı içerikle ilgili çevrimiçi içeriğin canlı akışını önlemek için araçlar sunmalıdır.

Buna ek olarak, sansür yasaları Pakistan hükümetine herhangi bir sosyal medya platformunu engelleme ve yasalara uymazlarsa 6,9 milyon dolara kadar para cezası verme yetkisi veriyor.

Serbest konuşma ve internet haklarını tehlikeye atabilecek sert kurallara yanıt olarak, Asya İnternet Koalisyonunun bir parçası olan Facebook, Google ve Twitter gibi şirketler, bir ticaret kurumu Pakistan Başbakanı’na bir mektup yazdı.

Mektupta şirketler şunları yazdı: “şu anda yazılan kurallar AIC Üyelerinin hizmetlerini Pakistanlı kullanıcılar ve işletmeler için kullanılabilir hale getirmesini son derece zorlaştıracaktır .”

Pakistan’da hizmetlerin durdurulması tehdidinin amacı, Pakistan hükümetinin yasaları kaldırmak için baskı oluşturmasıdır.

Bunu yapmamak, 70 milyon Pakistanlı kişinin Facebook, Google, Twitter ve diğer teknoloji devlerinin sunduğu hizmetlerden yoksun olacağı anlamına gelir.

Şirketler, vatandaşlar ve serbest konuşma savunucularının protestolarına tanık olduktan sonra Pakistanlı yetkililer sansür yasalarını gözden geçireceklerini söylediler. Ayrıca “ sivil toplum ve teknoloji şirketlerinin ilgili tüm kesimleriyle kapsamlı ve geniş tabanlı bir istişare süreci ” benimsemeye çalışacaklar.

Kaynak: https://fossbytes.com/facebook-google-twitter-might-discontinue-services-in-pakistan/


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
2 Paylaşım, 4 points

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Şaşkın Şaşkın
26
Şaşkın
başarısız başarısız
16
başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
İlgili İlgili
10
İlgili
Kızgın Kızgın
9
Kızgın
Çok İyi Çok İyi
5
Çok İyi
beğendim beğendim
35
beğendim
Yok Artık Yok Artık
26
Yok Artık
İğrenç İğrenç
16
İğrenç
Ertuğ Şahin

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir