Elon Musk’ın, Cybertruck Tek Günde ‘768 Milyon Dolar’ Zarara Uğradı

Elon Musk, hayalini kurduğu kamyonunun geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdi. Ancak olaylar onun istediği gibi ilerlemedi.


3
1 Paylaşım, 3 points

Elon Musk’ın net serveti, Tesla’nın uzun süredir beklenen kamyonetinin tanıtımından sonra, bir günde 768 milyon dolar düştüğü bildirildi. Musk, “Çılgın torku ve dinamik havalı süspansiyonlu Tesla süper kamyoneti” ile ilgili hayalinin tweet’ini 7 yıl önce atmıştı ve bu hayalini Los Angeles’ta Tesla Cybertruck’ı otomobil hayranlarına tanıtarak gerçekleştirdi.

Dayanıklılığıyla ön plana çıkan aracın kapı panelleri, 9mm tabancaya dayanabiliyor. Araçta yer alan bu kapı panelleri, uzay araçlarında kullanılan alaşımla üretildi. Tesla’nın tasarım şefi Franz von Holzhausen, kapı panelinin dayanıklılığının balyozla test edilmesi sonrası aracın camlarının dayanıklılığını da göstermek istedi ancak olaylar beklendiği gibi gelişmedi.

Camın kırılma anı

Musk’un 768 milyon dolarlık cebinden çıkmasına neden oldu. Dünyanın en zengin 41’inci insanı olan Musk’un hala bir serveti var: 23.6 milyar dolar. Elon Musk hesaplanmış riskler almaya yabancı olmasa da, pahalı deney beklenmedik bir hatadan ve daha az kumar oynamış gibi görünüyor.

Milyarder daha sonra, aynı testi “lansmandan hemen önce” belirgin şekilde farklı efektlerle yapan Bay Von Holzhausen’in Twitter’ı ile ilgili görüntüleri paylaştı.

Elon Musk daha önce girişimi “gerçekten fütüristik benzeri bir Cyberpunk, Blade Runner kamyoneti” olarak tanımlamıştı. Kırılan camlara rağmen, Blade Runner’ın sanat yönetmeni Syd Mead, Business Insider’a , Musk’un “kişisel kamyon pazarı tasarımının kelimesini tamamen değiştirdiğini” söyledi. Mead, daha önce verdiği bir röportajda da filmin ilham verdiğini “gerçekten gururlandırdığını” söylemişti.

Cyberturck ile ilgili hayalleri oldukça büyük olan milyarder Elon Musk, etkinlikten önce resmi Twitter hesabından attığı tweet’te “Tesla Cybertruck (basınca dayanıklı sürümü), Mars’ın resmi kamyoneti olacak” ifadelerini kullanmıştı.


Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/elon-musk-net-worth-tesla-cybertruck-smashed-windows-blade-runner-a9214666.html


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
1 Paylaşım, 3 points

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER!

Şaşkın Şaşkın
17
Şaşkın
başarısız başarısız
6
başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
İlgili İlgili
34
İlgili
Kızgın Kızgın
30
Kızgın
Çok İyi Çok İyi
26
Çok İyi
beğendim beğendim
23
beğendim
Yok Artık Yok Artık
16
Yok Artık
İğrenç İğrenç
6
İğrenç
Ertuğ Şahin

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir