Kripto Para

Çin, Belirli Alanlarda Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

Çin, Belirli Alanlarda Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

Kripto para birimi, ekonomi, yatırım dünyası, sermaye akışı ve para birimi anlayışımızı tamamen değiştirdi. Bununla birlikte, bu teknolojilerin hem olumlu yönleri hem de açık ve olumsuz yönleri vardır. Bu olumsuz faktörler, çok fazla enerji tüketen kripto para madenciliğini içerir. Şu anda dünyanın birçok ülkesinde / bölgesinde insanlar elektrik tüketerek kripto para madenciliği yapıyorlar. Bu, büyük oranda enerji tüketimine yol açar. Görünüşe göre bazı devletler bu sorunu çözmek için bazı önlemler almaya başladı.

Çin, Belirli Alanlarda Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

Çin, Belirli Alanlarda Kripto Para Madenciliğini Yasakladı

Çin, belirli alanlarda kripto para madenciliğini yasakladı

Kripto para sadece finans piyasasını tamamen değiştirmedi. Örneğin, madencilerin grafik kartlarına olan yüksek talebi bir sorun haline geldi. Çünkü grafik kartı hızla tükeniyor. Çin’deki bazı madenciler, kripto para birimi madenciliğine devam etmek için NVIDIA RTX 30 grafikli en gelişmiş dizüstü bilgisayarları satın almaya başladı bile. Bu, Çin’de tesadüfi değildir.
Çünkü ülkenin bazı yoksul bölgelerinde devlet, birçok hane halkının elektrik kullanımını kolaylaştırmak ve bu hizmetin hayatlarını zorlaştırmasını önlemek için çok uygun fiyatlarla elektrik sağlıyor. Bu ilk etapta olumlu bir girişim olsa da kripto madenciliği için sorun haline geldi. Bundan kaçınmak için devlet temel iyileştirmeler yapmaya karar vermiş görünüyor.
Hepimizin bildiği gibi, kripto para madenciliğindeki en önemli faktörlerden biri elektrik tüketimi ve tabii ki elektrik faturalarıdır. Çok yeni kripto para birimleri çıkarmak çok da zor değil ama tabii ki piyasa tarafından memnuniyetle karşılanıp karşılanmayacağını, gelecekte değerlerinin yükselip yükselmeyeceğini ya da tam tersine kimsenin onları hatırlayıp hatırlamayacağını bilemeyiz. gelecek, birkaç ay. Öte yandan, çoğu insan için Bitcoin madenciliği uzun zamandır karlı olmaktan çıktı. Günümüzde Ethereum madenciliği yalnızca belirli koşullar altında hesaplanabilmektedir.
Çin’in belirli bir bölgesinden bahsetmek, ülkenin kripto para dünyasındaki ağırlığına dair yanıltıcı bir görünüm verebilir, ancak Cambridge Üniversitesi tarafından derlenen Bitcoin Güç Tüketimi Endeksine göre, bu bölge dünyanın Bitcoin madenciliği hesaplama gücünün% 8’ini oluşturuyor. Bu sadece Bitcoin, onu kapsamıyor. Bitcoin’in yanı sıra başta Ethereum olmak üzere diğer kripto para birimleri de ülkede çıkarılan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bunun kripto para birimlerini ve diğer piyasaları nasıl etkileyeceği belli değil. Bununla birlikte, Çin bu faaliyetlerini kendi topraklarında sürdürmeye karar verirse, bu, kripto para birimi dünyasında kripto para birimlerinin değerinde bir artışa yol açabilecek büyük bir küresel gelişme olarak görülebilir.

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!

Heyecanlı
0
Beğendim
0
Sevdim
0
Emin Değilim
0
Anlamsız
0

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir