Yaşam

2020 Yılında Dünyada Kaç Kişinin Akıllı Telefonu Var

Mobil ticaretin büyümesi göz önüne alındığında, e-ticaret işletme sahiplerinin çabalarını mobil pazarlamaya odaklamaları giderek daha önemli hale geliyor.

Kaç kişinin akıllı telefona sahip olduğunu anlamak için mevcut akıllı telefon kullanıcı istatistiklerine bakalım.

Son rakamlar , her geçen yıl artan sayıda akıllı telefon kullanıcısı olduğunu gösteriyor . 2020 yılında, küresel akıllı telefon kullanıcılarının sayısının 2019'a göre yüzde 9,3 artışla 3,5 milyar olacağı tahmin ediliyor. 

7,7 milyar kişilik mevcut küresel nüfus , akıllı telefon penetrasyon oranının yüzde 45,4 olduğu anlamına geliyor. Diğer bir deyişle, dünyadaki her on kişiden dördünden fazlası şu anda bir akıllı telefonla donatılmıştır. 

Bununla birlikte, akıllı telefon kullanıcılarının yıllık ortalama büyümesinin yavaşlaması bekleniyor. 2016'dan 2019'a kadar bu rakam yüzde 9,7 oldu, ancak 2019 ile 2021 arasında yüzde 8,2'ye düşeceği tahmin ediliyor.

Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ekonomilerde Akıllı Telefon Kullanıcı Sayısı

 Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı, farklı ekonomilere dağılımında oldukça orantısızdır . Beklendiği gibi, akıllı telefon sahipliği, çoğu Avrupa ülkesi ve ABD, Avustralya, Güney Kore ve Japonya dahil olmak üzere gelişmiş ekonomilerde önemli ölçüde daha yüksektir. 

Bu ülkelerdeki yetişkinlerin ortalama yüzde 76'sı bir akıllı telefona sahip olduğunu ve en yüksek kullanımın neredeyse her yetişkinin (yüzde 95) akıllı telefon kullanıcısı olduğu Güney Kore'den geldiğini bildirdi.

Ancak gelişmekte olan ekonomilerde akıllı telefon kullanımı önemli ölçüde düşüyor. Bu özellikle Latin Amerika ve Afrika ülkelerinde geçerlidir. Bu pazarlarda, yetişkinlerin sadece yüzde 45'inin akıllı telefonu var, en düşük olanı Hindistan ve dört yetişkinden birden azının akıllı telefon sahibi olduğu bildiriliyor.

Gelişmekte olan ekonomilerdeki düşük akıllı telefon kullanıcısı sayısına katkıda bulunan en büyük faktörlerden biri, yüksek yoksulluk oranlarıdır , bu da akıllı telefonları satın alınamaz ve birçok kişinin erişemeyeceği hale getirir. 

Birkaç akıllı telefon üreticisi , bu pazarlarda düşük maliyetli akıllı telefonlar piyasaya sürerek bu yaygın soruna çözümler buldu . 

Bu pazarlara girme çabası içinde Xiaomi, Zopo ve Mogu gibi Çinli akıllı telefon üreticileri, bu gelişmekte olan ülkelerin düşük maliyetli akıllı telefonlar pazar payında bir yer edinmek için akıllı telefonlarını yurt dışına gönderiyor. 

Ve Hindistan'da, yerel akıllı telefon üreticileri, ilk kez akıllı telefon kullanıcılarını çekmek için ürünlerini 20 ABD dolarına kadar düşük fiyatlandırıyor.

[zombify_post]

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

To Top

Adblock Tespit Edildi!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar gösterilerek gerçekleştirilmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.